صفحه اصلی>اخبار / اخبار سازمان >سکاندار جدید سازمان همیاری شهرداریها حامی توسعه استان
سکاندار جدید سازمان همیاری شهرداریها حامی توسعه استان

 

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان در جریان نشست تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید سازمان همیاری شهرداری ها که روز دوشنبه 7 خرداد ماه در محل سازمان همیاری شهرداری ها برگزار شد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در جریان  این نشست گفت: سهام داران سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان با بالاترین تعداد شهرداری( 107 شهرداری) فعال در سطح استان هستند.

وی ادامه: سازمان های همیاری بنگاه های بزرگ اقتصادی هستند که سرمایه آن از سوی شهرداری ها و از سوی مردم تامین می شود بنابراین از وظایف این سازمان ها تولید و افزایش سرمایه و کمک به شهرداری ها است چراکه به واسطه اوضاع نا مناسب شهرداری ها، این سازمان به نوعی امید نهاد خدمات شهری محسوب می شود.

علی مقدس زاده در ادامه گفت: از مهمترین عارضه هایی که متوجه مدیریت سازمان های همیاری شهرداری ها در سطح کشور هست، رویکرد دولتی در مدیریت این سازمان به عنوان سازمانی با کارکرد های بخش خصوصی است چراکه بی شک رویکرد دولتی در مدیریت این سازمان منجر به کاهش بازده خواهد شد.

وی در پایان اذعان نمود، همانطور که سازمان همیاری نسبت به ابتدای دوره ی مدیریت قبلی تا به حال پیشرفت های ملموس و محسوسی داشته در آینده نیز پیشرفت های چشمگیری خواهد داشت که بی شک با تدبیر و مدیریت صحیح محقق خواهد شد.

در ادامه این نشست محمد علی طرفه مشاور استاندار با اشاره به جایگاه سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان در توسعه و پیشبرد اهداف نهاد خدمات شهری، گفت: از مهمترین شاخصه های مدیریتی این سازمان توجه به حقوق شهرداری ها است چراکه این حقوق، حق شهروندان اصفهانی است.

وی با توضیح این نکته که بیشترین تعداد شهرداری های کشور در استان اصفهان وجود داد، اذعان کرد: سازمان همیاری همواره سعی داشته جامع ترین پشتیبانی را از شهرداری های استان انجام دهد و این سازمان تا به حال نقش به سزایی در رشد منابع مالی شهرداری ها و  همچنین به دنبال آن توسعه استان داشته است.

طرفه  اظهار کرد: ظرفیت های عظیم سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان باعث شده که این سازمان بتواند گام های بلندی را در جهت توسعه استان بردارد که از نمونه های آن می توان به آزاد راه اصفهان – کاشان اشاره کرد.

وی ادامه داد: از برنامه های کلان سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان، تمرکز بر پروژه های بزرگی است که نقش به سزایی در توسعه استان داشته باشد بنابراین با مصوبه هیئت دولت، فعالیت سازمان همیاری در جهت عملیاتی شدن کنار گذر شرق به عنوان نمونه ای از فعالیت های این سازمان، است که و پس از حصول اطمینان از بازگشت اصل و سود سرمایه در این پروژه، گام های بلندی در جهت رسیدن به اهداف این پروژه برداشته شد.

در بخش دیگری از این نشست  دکتر  سعادت  بهرامی مدیر عامل جدید سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان تشریح کرد: با توجه به ظرفیت عظیم اصفهان در حوزه های شهری و عمرانی آینده روشنی پیش روی سازمان همیاری شهرداری ها است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه استان و حمایت از شهرداری ها گفت: مدیران سازمان همیاری می بایست با رویکردی ویژه به مسائل اصفهان بپردازند و بیش از پیش به فکر حل معضلات باشند چراکه بی شک جز با این رویکرد نمی توان شاهد پیشرفت این سازمان بود.

بهرامی ادامه داد:  دستاوردهای  سازمان همیاری در ادوار مدیریتی قابل تقدیر می باشد ولی با عنایت به پتانسیل سازمان و سهامداران بی شک این امر  بایستی با شتاب بیشتری صورت پذیرد. بنابراین سعی ما بر این خواهد بود که در حوزه های بازرگانی و عمرانی به سمت پروژه های  زود بازده و سودهی بیشتر با کمترین سرمایه گزاری که بیشترین منافع را برای سازمان داشته باشد حرکت کنیم و با آینده نگری برای آیندگان توسعه روز افزون ابعاد مختلف استان  را برنامه ریزی کنیم.

 وی همچنین با توجه به رسالت سازمان همیاری شهرداری های استان در جهت ارائه خدمات به شهرداریها بمنظور بستر سازی مناسب در جهت آرامش وآسایش شهروندان در استان متذکر شد وعلاوه بر این رسالت ، وظیفه ذاتی سازمان حکم می کند که اولا امانتدار سهامداران سازمان باشد ودر ثانی با ارائه برنامه ها و رویکرد های مناسب و تعریف سرمایه گذاری سود آور و خروج از سرمایه گذاری های زیان ده در جهت تعالی سازمان حرکت کنیم.

 

همچنین الزامات یک بنگاه اقتصادی  ما را بر آن می دارد که به سمت ایده های خلاقانه حرکت کنیم  و این امر نباید ما را معطل منابع مالی نماید  بلکه ایجاد بستری مناسب  و هم فکری با همه ارکان سازمان که مهمترین  آنها  شهرداران و کارکنان صدیق سازمان می باشد ما را درجهت  رسیدن به این اهداف یاری خواهند کرد.

 ایشان در بخش پایانی سخنان خود اذعان کرد: بدون شک استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی استان و ارتقا ارتباطات با مدیران می تواند راه حل موثری برای حل معضلات احتمالی و رفع موانع پیش رو باشد.

در ادامه ناصر نفری مدیر عامل سابق سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان توضیح داد: از سال 93 تا به حال فعالیت های این سازمان که در دو حوزه بازرگانی و سرمایه گذاری تعریف می شود رشد قابل توجهی داشته است.

وی با اشاره به پروژ های انجام شده در سنوات گذشته  بخصوص آزاد راه اصفهان -کاشان و پروژه تصفیه و انتقال پساب شاهین شهر و مرکز  آموزش علمی کاربردی سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان به عنوان یکی از پروژه های موفق از مجموع فعالیت سازمان در سالهای اخیر بود است.

در پایان نشست دکتر عباس نامی عضو هیات مدیره سازمان همیاری شهرداری ها ضمن معرفی خود به گزارش سوابق اجرایشان پرداختند وعنوان کردند که بتوان از طریق بنگاه داری اقتصادی سرمایه هارا افزایش دهیم و شاهد فعالیتهای جدیدی جهت رشد و افزایش سود دهی در سال 97 به شهرداران استان باشیم.

در پایان با اهدا لوح تقدیر از سوی معاون  هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان از تلاش های مدیر عامل و اعضاء  هیات مدیره سازمان تقدیر و تشکر به عمل آمد.