صفحه اصلی>معاونت ها >معاونت فنی سازمان همیاری
معاونت فنی سازمان همیاری


فعالیتهای خدماتی شامل:
ارائه خدمات نقشه برداری معادن شن و ماسه و تونان استان اصفهان
1- پروژه مجتمع تجاری- اداری اَبَر :
این پروژه با زیربنای 960 مترمربع در 4 طبقه شامل 6 واحد تجاری در طبقات همکف و زیرزمین و 8 واحد دفتر کار در طبقات اول و دوم در تاریخ 20/11/84 آغازو در تاریخ 1/7/85 مورد بهره برداری قرار گرفته است.
2- پروژه مجتمع مسکونی مشتاق:
عملیات اجرائی این پروژه در پنجم مرداد ماه 85 و در زمینی به مساحت 460 متر مربع با زیربنای 2870 مترمربع آغاز گردیده است این مجتمع 6 طبقه مشتمل بر 10 واحد مسکونی با چشم انداز زیبائی از زاینده رود و در یکی از بهترین نقاط شهر اصفهان بنا گردیده و در پایان سال 89 به بهره برداری رسیده و نسبت به فروش آن به شرکت صنایع کاشی نائین بر مبنای ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری اقدام گردید.
3- پروژه ساختمان هتل آپارتمان مشهد:
عملیات اجرائی پروژه هتل آپارتمان سازمان در مشهد مقدس در زمینی به مساحت 927 مترمربع با زیربنای 4698 مترمربع در 9 طبقه شامل37 واحد اقامتی از تاریخ 16/3/86 آغاز گردیده است.
این پروژه ارزشمند که به منظور خدمات رسانی و سرویس دهی بهتر به شهرداران و پرسنل شهرداریهای استان اصفهان بعنوان زائران حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) دردستور کار قرار گرفته .
4- پروژه مسکونی همدانیان
عملیات اجرائی این پروژه در زمینی به مساحت 198 مترمربع با زیربنای 657 مترمربع در 5 طبقه و 4 واحد مسکونی در نیمه دوم سال 88 آغاز و در سه ماهه دوم سال 90 به اتمام رسید.
5- پروژه  باغ ویلای باغبادران :
پروژه باغ ویلای باغبادران با هدف توسعه فرهنگ گردشگری و بهره برداری از صنعت توریسم در زمینی به مساحت 57000 مترمربع در نزدیکی روستای همام باغبادران پایه گذاری شده و تاکنون دیوارکشی آن اجراء گردید.
6- پروژه آماده سازی سایت بازیافت شهرستانهای برخوار، خمینی شهر، شاهین شهر
عملیات آماده سازی این سایت در اول خردادماه 1386 در زمینی به مساحت 100.000 مترمربع با زیربنای 35000 مترمربع جهت حمل و جمع آوری زباله و زیربنای 1716 مترمربع سوله بازیافت آغاز و درتاریخ 30/11/87  به بهره برداری رسیده است.
شایان ذکر است، تشکیل کمیته امور بازیافت و ساماندهی پسماندها در سطح استان با محوریت سازمان همیاری در اجرای دستور استاندر محترم اصفهان جهت احداث و راه اندازی سایت بازیافت شهرهای مستقر در یک منطقه در راستای اجرای تمرکزی پروژه ها و تسریع در روند پیشرفت کار و کاهش هزینه شهرداریهای استان صورت پذیرفته است.  
7- پروژه احداث مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداریهای استان:
این پروژه جهت خدمات رسانی آموزشی به پرسنل شهرداریهای استان با زیربنای 4024 مترمربع پیش بینی گردیده و عملیات اجرائی آن درتاریخ 16/8/90 آغاز گردیده .
8- پروژه سالن ورزشی مرغ:
این پروژه جهت خدمات رسانی به شهرداریهای استان و در زمینی به مساحت 11800 مترمربع طراحی گردیده.
 9- پروژه نقشه برداری معادن شن و ماسه و تونان و خاک رس استان:
واحد نقشه برداری سازمان در نقاط مختلف استان با حجم عملیات بصورت میانگین روزانه 30.000 مترمکعب نقشه برداری معادن را انجام می دهد. این پروژه که بیش از 200 معدن را زیر پوشش دارد همچنان فعالیت خود را ادامه می دهد.
10- پروژه معدن تونان گردنه ذینل:
معدن گردنه ذینل با مساحتی حدود 100/000 متر مربع وبا حجم عملیات روزانه 1400 متر مکعب دپو وبارگیری و حمل جهت خاک زیر سازی پروژه های عمرانی منطقه درحال فعالیت می باشد.
11- تحویل قطعی پروژه ها و آزادسازی سپرده ها
تعداد 35 پروژه عمرانی که در سالهای 75 الی 85 به پایان رسیده بود، از سال 85 به بعد مورد پیگیری و رفع نواقص قرار گرفته و نسبت به تحویل قطعی و آزادسازی سپرده های آنان اقدام گردیده است.  
12- واحد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک
واحد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان بخشی از امور فنی حوزه معاونت و عمرانی سازمان بمنظور ارائه خدمات به شهرداریهای استان با هدف کنترل کیفی پروژه های عمرانی در سال 1371 ایجاد گردیده و همراه با گذشت زمان و گسترش پروژه ها و احساس نیاز بیشتر به ارائه خدمات فنی، فعالیت این واحد علاوه بر شهرداریهای استان به پروژه های سایر سازمانهای دولتی و بخش خصوصی گسترش یافته بنحوی که اکنون ارائه خدمات در حوزه ساخت و سازهای شهری حجم زیادی از فعالیت های آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک سازمان را به خود اختصاص داده است.
در این واحد انجام آزمایش در زمینه کنترل کیفیت بتون، آسفالت، مصالح مصرفی پروژه های مختلف، معادن شن و ماسه و خاک رس، انجام مطالبات ژئوتکنیک و مکانیک خاک و ارائه مقاومت مجاز در پروژه های مختلف استان صورت می گیرد. خط مشی این واحد، ارائه خدمات با کیفیت در اسرع وقت به متقاضیان، ارتقای رضایتمندی مشتریان با انجام آزمونها مطابق استاندارد تعیین شده و نهایتاً جلب رضایت مشتریان بوده است.