صفحه اصلی>اخبار / اخبار سازمان >شهردار نجف‌آباد گفت در گردهمایی شهرداران گفت:
شهردار نجف‌آباد گفت در گردهمایی شهرداران گفت:

شهردار نجف‌آباد گفت:  مشکل شهرداری‌ها درزمینهٔ درآمدهای پایدار، شیوه‌نامه تهیه‌شده در حوزه مشارکت‌ها است، بنابراین برای رسیدن به موفقیت در این دوران رکود، می‌بایست دامنه مشارکت مردمی را در همه عرصه‌ها فراهم کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های استان اصفهان، مسعود منتظری در گردهمایی شهرداران استان که در تالار شهروند برگزار شد، استان اصفهان را در تمامی عرصه‌ها همچون کشاورزی، صنعت و ایثارگری موفق دانست و گفت: 10 درصد از شهرداری‌های کل کشور در استان اصفهان قرارگرفته و پس از تهران، دومین استانی است که بیشترین مالیات را وصول و به خزانه واریز می‌کند.

وی در ادامه افزود: اگرچه به‌تمامی موضوعات همچون اعتلای جایگاه مدیریت شهری، مشکلات در حوزه درآمدهای پایدار، حمل‌ونقل و ارتقای حمل‌ونقل پرداخته‌شده، اما شیوه‌نامه مربوط به حوزه مشارکت‌ها، شهرداری‌ها را در حوزه درآمدهای پایدار با مشکل مواجه کرده است.

شهردار نجف‌آباد اظهار کرد: نکته‌ای که در استان اصفهان و تمامی شهرداری‌های استان با توجه به مدیریت کلان استان شاهد هستیم، برنامه‌ریزی و اقداماتی است که در حوزه مشارکت‌ها انجام می‌شود و واگذاری بسیاری از بخش‌ها همچون مطالعه قطارهای حومه‌ای توسط بخش خصوصی را به دنبال دارد.

منتظری عنوان کرد: اگر این شیوه‌نامه مجدداً" بررسی‌شده و به‌صورت لایحه تقدیم مجلس شود تا به قانون تبدیل شود، راهکار مناسبی برای برون‌رفت از مشکلات شهرداری است.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به شهرهای میانه اذعان کرد: اگرچه در دوره‌های گذشته به شهرهای با جمعیت زیر 50 هزار و صد هزار توجه شده است، اما در استان اصفهان با توجه به بافت فرسوده و کم‌درآمد بودن این شهرها مشکلاتی برای شهرهای میانی به‌ویژه در زمینه‌های ارتقای ناوگان حمل‌ونقل عمومی و تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی ایجاد کرده است.

شهردار نجف‌آباد در این نشست رفع مشکلات ناشی از بروکراسی اداری، اصلاح ساختار حقوقی و چارت سازمانی در حوزه منابع انسانی و استخدامی در شهرداری‌ها را خواستار شد.